Dikkatleri Üzerine Çeken 5 Yeni Telegram Özelliği

tarafından
330
Dikkatleri Üzerine Çeken 5 Yeni Telegram Özelliği

Yeni güncellemeyle birlikte gelen ve kullanıcıların yaşam kalitesi için birkaç iyileştirmeyi temsil eden 5 Telegram özelliğini inceliyoruz.

Telegram’ın beraberinde getirdiği bazı yeni özelliklerin biraz daha fazla ilgiyi hak ettiğini düşünüyoruz. Bu nedenle, kaçırmış olabileceğiniz 4 yeni Telegram özelliğini inceleyeceğiz.

Herkes için tepkiler, premium için sınırsız

Telegram Premium’dan ve ayda sadece 5 Euro’ya sunduklarından bahsetmeyeli epey oldu . Ücretli kullanıcıların daha önce aldıkları şeyler arasında, artık herkesin erişebildiği bazı özel tepkiler de vardı .

Bununla birlikte, ücretsiz kullanıcılar için tepkiler konusunda hala bazı kısıtlamalar var. Premium kullanıcılar sonsuz miktarda reaksiyona erişebilir . Bu arada tepkiler paneli yeniden tasarlandı ve artık genişletilebilir.

Premium kullanıcılar için de animasyonlu emojilerin durumu

Ödeme yapan kullanıcılar da bu avantajdan yararlanır. Bu kullanıcılar artık Telegram Premium rozeti olarak hizmet eden yıldızın yerini alan animasyonlu bir emoji ekleyebilir .

Telegram, rengini farklı Telegram temalarına uyacak şekilde değiştiren 7 standart durumdan birini koyma veya sınırsız sayıda özel emoji arasından seçim yapma imkanı sunar . Uygulama ayrıca emoji panelinin üst kısmında popüler öneriler sunacak.

Yeni kullanıcı adı bağlantıları

Android’de yeni kullanıcı bağlama biçimi

Şimdiye kadar tüm kullanıcı adları t.me/username biçiminde görünüyordu . Yeni formatla, artık username.t.me biçiminde görünecekler .

Uzun zamandır beklenen bir özellik olan indirmelere öncelik verin

Bu özellik ilk etapta Andriod’da ortaya çıktı. Bu sayede , indirilmekte olan dosyalar listesinde dosyaları yukarıya (veya aşağıya) taşıyarak indirmelerin önceliğini yönetebiliriz .

Giriş kodları

Uygulama, Telegram hesaplarına sık sık giriş ve çıkış yapanlar için hesaplarına giriş yapmak için daha kolay bir yol sağlar. Bu kullanıcılara e-posta adreslerine giriş kodları gönderilecek veya Google veya Apple hizmetlerini kullanarak giriş yapmalarına izin verilecek.

Android 13 için Telgraf Tema Simgesi

Telegram, Android 13 kullanıcıları için yeni bir temalı simge sunuyor

Telegram’ın bu son güncellemede sunduğu küçük yeniliklerin bir parçası olarak, Android 13 kullanıcıları Telegram telematik simgesi ekleme olanağına sahip . Bu simge, kullanıcının telefonunun karanlık modu ve vurgu rengi ayarlarıyla otomatik olarak karışır.